Brány frankfurtského autosalonu se otevřou již za několik dní a automobilky tak odhalují jeden model za druhým. Se svou trochou do mlýna přichází i německý Volkswagen, který si pro nás připravil novou verzi oblíbeného Caddy.

Tato nová verze přichází jako náhrada za dosluhující Cross Caddy. Nese název Caddy Alltrack a pokračuje ve stejné filozofii jako jeho předchůdce. Jedná se tak o oplášťovanou a vyvýšenou verzi běžného Caddy. V nabídce jsou hned dvě varianty tohoto modelu. První z nich je určena čistě pro přepravu osob. Druhou, skříňovou variantu pak ocení zejména živnostníci a drobné firmy. Co obě tyto varianty spojuje jsou kola Quito o rozměru 17“, která byla navržena speciálně pro tento vůz. Jako u všech ostatních automobilů s označením Alltrack přichází Caddy s metalickou béžovou barvou Mojave, černými plasty chránící podběhy, prahy a nárazníky vozu. Stejně tak je ochráněn proti kamení a terénním nerovnostem i podvozek.

Volkswagen Caddy Alltrack
Volkswagen Caddy Alltrack  Zdroj: Volkswagen

Další změny na v exteriéru jsou pouze kosmetické. Jedná se například o změnu loga vozu či tmavší koncová světla. Výraznější proměnou ovšem prošel interiér vozu. Ten je nyní k dispozici se zcela novým designem potahů 7Summits. Nový Caddy se v interiéru snaží navodit pocit luxusu. Nabízí tak volant, hlavici řadicí páky i páku ruční brzdy s koženým povrchem, stejně tak jako pochromované ovládací prvky na palubní desce a hliníkové nástavce pedálů.

K dostání bude nový Caddy Alltrack s pohonem předních kol i s pohonem všech 4 kol 4MOTION.Nabídka motorů se u tohoto modelu nijak neliší od nabídky pro ostatní vozy koncernu VW. V nabídce tak jsou zážehové motory s výkony od 84 do 125 koní a vznětové varianty s výkonem 85-150 koní. Nebude ale chybět ani motor 1,4 TGI se 110 koňskými silami spalující zemní plyn. Co se týče převodovek i zde zůstává vše při starém. Zákazník má stále na výběr pěti nebo šestirychlostní manuál, stejně tak jako šesti nebo sedmi rychlostní automat DSG.

Volkswagen Caddy Alltrack
Volkswagen Caddy Alltrack Zdroj: Volkswagen

Na trhu by se tato novinka měla objevit na konci letošního roku. Pro Německo je cena stanovena na 19 617€ (cca. 530 000CZK) za užitkovou verzi a 24 359€ (zhruba 660 000CZK) za verzi osobní.

Komentáře