Na letošním frankfurtském autosalonu se nám na stánku Opelu představí nová generace oblíbené Astry. K vidění zde bude rovnou i její verze combi, kterou Opel nedávno odhalil na oficiálních fotografiích.

Německý Opel s sebou do Frankfurtu přiváží novou generaci jednoho ze svých nejprodávanějších modelů. Podoba nové Astry sice již byla prezentována na internetu, stále jsme ale neměli možnost zhlédnout podobu její prodloužené verze. To se nyní ale mění. Opel konečně uvolnil i oficiální fotografie verze Sports Tourer, jak je prodloužená verze Astry nazývána.

Podoba nového Sports Toureru samozřejmě kopíruje vzhled svého bratra ve verzi hatchback. Odlišuje se hlavně designem zadní části, která je očividně inspirována modelem minivozu Adam.

Největší pýchou nového kombíku od Opelu je samozřejmě jeho zavazadlový prostor. Ten mezigeneračně narostl o celých 80 litrů. Po sklopení zadních sedadel, nabídne Astra Sports Tourer prostor pro náklad až 1 630 litrů. Zavazadelník není jediné místo, kde se vnitřní prostor zvětšil. Nárůst můžeme také pozorovat na předních i na zadních sedačkách, což zvyšuje cestovní komfort pasažérů. Dalo by se předpokládat, že při takovému nárůstu prostoru, rapidně naroste i zevnějšek vozu. Oproti předchozí generaci se ale vůz prodloužil jen o pouhé 4 milimetry.

GALERIE: Opel Astra Sports Tourer

Zdroj: Opel

Díky využití zcela nové platformy se inženýrům Opelu podařilo odlehčit Astru Sports Tourer nové generace oproti své předchůdkyni o celých 200 kilogramů.

Komentáře