Mercedes-AMG E 43 4Matic Foto: Mercedes

Sportovní rodina Mercedes-AMG je opět o něco širší. Přibyla do ní totiž zatím nejvýkonnější verze páté generace třídy E, se kterou se bylo možné seznámit v lednu 2016 na autosalonu v Detroitu. Do prodeje se nový Mercedes dostane v září a premiéru zažije ještě tento měsíc v New Yorku.

Srdcem nového Mercedesu-AMG E 43 4Matic je třílitrový šestiválec se dvěma turbodmychadly, jaký najdeme i v menším C 43. V tomto případě však produkuje o 25 kW vyšší výkon. Dostáváme se tedy na hodnotu 295 kW při 6 100 ot. Točivý moment 520 Nm v rozsahu 2 500 až 5 000 ot./min zůstal nezměněn.

Síla poputuje přes automatickou převodovku 9G-Tronic s upravenými kratšími převody na všechna kola v poměru 31:69 ve prospěch zadní nápravy. Díky těmto parametrům sedan zrychlí na stovku za 4,6 s. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Výrobce udává průměrnou spotřebu 8,3 l/100 km.

Sportovnímu naladění se nevyhnulo ani zavěšení kol se vzduchovým pérováním. Vyššímu výkonu Mercedes přizpůsobil i brzdy s 360 mm kotouči. Namontované jsou na pětipaprsková 19-ti palcová kola.

Designové úpravy se dotkly především nárazníku a masky chladiče. Vzadu najdeme dva páry chromovaných koncovek výfuku, difuzor a decentní spoiler. Pasažéři uvnitř mohou počítat se sportovnějším typem sedadel s výrazným bočním vedením. Samozřejmostí je sportovní volant a grafika digitálního přístrojového štítu ve stylu AMG.

Komentáře