Výstava Škodovek u Litvínovských Veteránů. Autor: Jiří Berec / redakce ZprávyExtra.cz

Litvínov – Spolek Veteráni Litvínov, je neziskové sdružení tamějších nadšenců do veteránských automobilových vozidel, ale i motocyklů. Tento spolek byl založen v roce 2016. A již dnes se může chlubit nejen spousty aktivními členy, ale i spousty vozidel či motocyklů z dob celého 20. století, jejichž počet dosahuje přes 100 motorových strojů.

Litvínovští veteráni pořádají v těchto dnech takzvané tématické víkendy, které jsou vždy zaměřeny na jiný druh historických vozidel.

Chybět nemohl víkend ve znamení luxusních „nadupaných“ amerických historických vozidel, víkend ve znamení historických sportovních veteránů, či super víkend s bývalými východoněmeckými Trabanty.

Víkend 20. srpna byl v Československém duchu…

Litvínovští Veteráni se tento víkend zaměřili na staré dobré české Škodovky. K vidění byly Škodovky nejrůznějších modelových řad od veteránského Spartaku, přes Škody 110R, 105L či 120, až po nablýskané Favority z 80-90 let.

Lahůdkou k vidění ovšem byla zelená Škoda Garde, která si například zahrála také v seriálu České televize s hercem Ivanem Trojanem a dalšími.

„Každý víkend se snažíme tématicky zaměřit tak, aby návštěvníci našeho litvínovského muzea měli možnost vidět takříkajíc od každého něco,“ sdělil naší redakci předseda spolu Tomáš Urban.

FOTOGALERIE: Výstava Škodovek – Veteráni Litvínov

Výstavní tématické víkendy završíme dětským dnem k ukončení prázdnin, a to v sobotu 26. srpna, kdy bude nejen pro malé návštěvníky připraven bohatý program. „Děti se budou moc těšit na hasiče, kteří kromě své techniky předvedou také ukázky z hasičských zásahů. Chybět nebude ani velký skákací hrad, projížďky na koních a podobně. Dětem přijdou zazpívat dětské mega-hity herci a herečky z litvínovského Divadla,“ doplnil předseda spolku Tomáš Urban.

Naše redakce bude samozřejmě u toho a z celého dne, na závěr školních prázdnin vám přineseme bohatou fotogalerii a videoreportáž.

Veteráni Litvínov si užili úspěšný velký sraz historických vozidel

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce *

Komentáře