ŠPANĚLSKO / Záběry z francouzského seriálu Porsche Carrera Cup, který se o víkendu konal na španělském okruhu Navarra ukazují, že i takové nevyvážené auto, jakým je Porsche 911, je vlastně stabilní. Je to asi nejneuvěřitelnější dopravní nehoda v dějinách, kterou by měli problém zopakovat i bořiči mýtů. Vždyť jedno Porsche 911 skončilo na střeše jiného.

Říká se, že je Porsche 911 nevyvážené auto. No pokud mu jako podstavec nabídnete jiné Porsche 911, zdá se být vyvážená tak perfektně, že se ani nepohne z pokřivené střechy. Přesto, že Porsche s každou další generací 911 posouvá motor vozidla stále více a více dopředu, stále platí, že téměř dvě třetiny hmotnosti vozidla připadají na zadní nápravu. Takovou nevyváženost v dnešní automobilové výrobě jen tak lehce někde jinde najdete. Je to unikátní řešení a rarita. Přesto je to parametr jednoho z nejlepších sportovních vozidel na trhu.

Pravděpodobně to s tou nevyvážeností nebude tak zlé, jak se traduje. Ukázal to závodní incident ve třetí zatáčce po startu, kde již od prvních metrů to bylo pořádně ostré. Jules Gounon a Joffrey De Narda bojovali doslova kolo na kolo. Gounon obrátil vozidlo Narda proti směru jízdy. Vypadalo to, že je to v souboji Gounonovo vítězství. Bylo to však nakonec úplně jinak.

VIDEO: Nehoda dvou Porsche 911 na okruhu

Obě Porsche 911 nejprve do sebe čelně narazili a pak se Gounonovo Porsche vyjelo na střechu De Narda. Asi si to nikdo nepřál, ale náhoda se postarala o asi nejbizarnější výsledek nehody v dějinách motorsportu, když Porsche 911 Julese Gounona zůstalo zaparkované na střeše druhého Porsche, jako by tam mělo vyhrazen parkovací box.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ