Sportovní série Z vždy patřila mezi nejoblíbenější vozy v portfoliu Nissanu. Podle nejnovějšího prohlášení šéfdesignera Nissanu se již brzy dočkáme u série Z velké proměny.

Již na frankfurtském autosalonu se na stánku Nissanu dočkáme odhalení zcela nového konceptu s názvem Gripz. Bude se jednat o sportovně laděný crossover a podle posledních dostupných zpráv by tento model mohl nahradit stávající vozy série Z.

Shiro Nakamura, šéfdesigner, Nissanu před časem prohlásil: „Série Z potřebuje více revoluci než evoluci.“ Z toho můžeme usuzovat, že se skutečně vozy s označením Z opravdu výrazně promění.

Vůz bude údajně postaven na nové platformě CMF B, která vznikla ve spolupráci s automobilkou Renault. Co do rozměrů by měl vůz vycházet ze současné generace Nissanu Juke.

Nissan nyní do světa vypustil nové propagační video. Ve kterém se nám Gripz poodhaluje. Na první pohled nás na tomto voze zaujmou nové LED světlomety ve tvaru bumerangu.

VIDEO: Nissan bude představen ve Frankfurtu

O tomto konceptu, který se značně inspiruje v legendárním voze 240Z, sám výrobce prohlašuje: „Koncept Gripz přináší nový směr, kterým by se mohli sportovně laděné koncepty v budoucnu vydat a poskytnout tak řidiči zcela nový požitek z jízdy.“

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ