Německá automobilka si pro svůj domácí autosalon ve Frankfurtu připravila mnoho novinek. Jednou z těch nejočekávanější je nová generace SUV Tiguan. A právě první skicu s designem nového Tiguanu dnes vyslal Volkswagen do světa.

Člověk nemusí být automobilovým odborníkem, aby mu nebylo hned při prvním pohledu na design nového Tiguanu jasné, kde si jeho podoba bere inspiraci. Celková silueta vozu, včetně svažující se zádi, vychází z konceptu Cross Coupe GTE, který Volkswagen představil na letošním autosalonu v Detroitu.

Potvrzena byla rovněž použitá technika. Jak bylo očekáváno vůz stojí na základě koncernové platformy MQB. Díky tomu bude druhá generace Tiguanu o pár centimetrů delší a nabídne značně kratší převisy náprav v porovnání s předchůdcem. I přes své zvětšení vůz byl vůz odlehčen o celých 80 kg.

Základní motorizací pro Tiguan druhé generace bude zážehový motor 1,4 TSI s výkonem 125 koní. Naopak nejsilnější možný agregát bude dvoulitrový turbodiesel pocházející ze současného Passatu a jeho výkon se vyšplhá až na 250 koňských sil.

Pro více detailů ohledně tohoto dlouho očekávaného SUV si bohužel musíme počkat několik dní do jeho slavnostní premiéry.

Komentáře