AUTO_MOTO Sport (FIA) Foto: PixaBay / CC0 Creative Commons
AUTO_MOTO Sport (FIA) Foto: PixaBay / CC0 Creative Commons

Paříž (Francie) – V pátek 8. prosince proběhlo v Paříži zasedání valného shromáždění Mezinárodní automobilové federace FIA, v rámci kterého proběhly také volby zástupců do řady jejích vrcholných orgánů. Tou nejzásadnější pak byla volba prezidenta FIA na nadcházející čtyřleté funkční období. Tuto pozici již podruhé suverénně obhájil stávající prezident FIA Jean Todt, který neměl ve volbě žádného protikandidáta a pro nějž to bude již třetí funkční období. Mezinárodní automobilovou federaci tak povede až do konce roku 2021.


PRO ŘIDIČE: Pokuty z Francie putují nově do České republiky


Během zasedání valného shromáždění Mezinárodní automobilové federace FIA v Paříži dne 8. 12. 2017 se stal prezident Ústředního automotoklubu České republiky, JUDr. Oldřich Vaníček, členem Světové rady FIA pro mobilitu.

V kombinaci s předsednictvím pana prezidenta Vaníčka v AIT a FIA sub-regionu COFO, který zahrnuje státy střední, východní a jihovýchodní Evropy, se jedná o významné posílení vlivu a reprezentace České republiky v rámci orgánů FIA a stává se tak nejvyšším představitelem ve světových motoristických organizacích.

ÚAMK (FIA)
-red.

Komentáře