Sdílejte
Němečtí policisté a autobus s Iráckými běženci Zdroj: Repro TV Prima

PRAHA / Uprchlíci z Iráku, které zadržela policie v Německu, se do České republiky vrátí pravděpodobně v pondělí. Policie zneplatní jejich výjezdní příkaz, na jehož základě původně měli čas na opuštění území České republiky až do 7. dubna. 25 uprchlíků z Iráku bude umístěno do detenčního zařízení, odkud je policie co nejrychleji vrátí do země jejich původu.

„Vzhledem k novým okolnostem, které se v průběhu dnešního dopoledne dozvěděla česká policie od německých kolegů, dochází na straně české policie k přehodnocení dosavadního postupu,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

S ohledem na informace, které vyšly najevo po vytěžení skupiny iráckých občanů německou policií, budou podle české policie tito cizinci po svém předání na území republiky zajištěni podle zákona a omezeni na osobní svobodě maximálně na dobu 48 hodin. „Výjezdní příkaz bude zneplatněn a snahou policie bude tyto osoby v co nejkratším termínu přepravit do země původu,“ uvedla Rendlová.

Do této chvíle stále nedošlo k předání 25 iráckých uprchlíků českým orgánům a je vysoce pravděpodobné, že k němu dojde až v průběhu pondělí. Uprchlíci budou následně umístěni do příslušného detenčního zařízení, které bude co nejvíce vyhovovat s ohledem na spolucestující děti.

Komentáře