Ilustrační snímek Dominikánské republiky. Autor: redakce

Santo Domingo – Turistická letoviska v Dominikánské republice fungují v běžném provozu. Hurikán Irma neměl dopad na cestovní ruch v zemi.

Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky informuje, že všechny turistické destinace v zemi fungují zcela normálně a hurikán Irma zde nezpůsobil škody.

Silniční komunikace, přístavy, letiště a veřejné služby, jako je dodávka vody a elektřiny, fungují v běžném provozu ve všech hotelových oblastech beze změn.

„Ve všech turistických letoviscích je situace v pořádku. Díky Bohu a tím, že jsme včas přijali všechna bezpečnostní a preventivní opatření, nedošlo ke zranění žádného turisty ani poškození hotelových zařízení,“ zhodnotil situaci Francisco Javier García, ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky.

Joel Santos, prezident Národní asociace hotelů a restaurací Dominikánské republiky (ASONAHORES) k současné situaci uvedl: „Jsme rádi, že hurikán Irma postoupil podél pobřeží Atlantského oceánu naší země, aniž by došlo ke škodám, které by znemožnily provoz hotelové infrastruktury a dalších základních služeb, které nabízíme turistům. Jasným důkazem je skutečnost, že návštěvníci do naší země nadále přilétají a odlétají.“

V současné chvíli můžeme oznámit, že:

– Hotelové resorty ve všech destinacích, jako je Punta Cana – Bávaro, Samaná, Sosúa, Cabarete, Puerto Plata, La Romana – Bayahibe, Juan Dolio, Santo Domingo a ostatních jsou ve zcela běžném provozu.

  • – Všechna letiště v zemi fungují a přijímají lety z celé Ameriky a hlavních evropských letišť.
  • – Výletní přístavy nebyly poškozeny a obnovují provoz.
  • – Provoz na silničních komunikacích, jako jsou ulice a silnice, funguje plynule a beze změn.
  • – Všechny turistické atrakce a fakultativní výlety fungují normálním provozem.

Dominikánská republika je prvotřídní a bezpečnou prázdninovou destinací Karibiku a jako taková se zavazuje poskytovat svým návštěvníkům ty nejlepší služby a produkty na základě nejvyšších standardů cestovního ruchu.

PSALI JSME: Poznejte krásu exotických Malediv ležících na jihu Asie v Indickém oceánu

Zdroj: Protext (CTK),
Redakce „ZE“

Komentáře