Dálnice, ilustrační foto. Autor: PixaBay.

Chorvatsko – Aktuálně zcela kolabuje doprava v Chorvatsku ve směru na jih země. Cestu blokují kolony a dopravní nehody. Když to shrneme, tak cesta z Vídně přes Graz, Maribor, Ptuj, Záhřeb až do Splitu má aktuální zdržení okolo 7 hodin.

Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj řidiči stojí v 9 km koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam přes 2 hodiny. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja má situaci podobnou.

TIP REDAKCE: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“


Daleko horší je to však v samotném Chorvatsku. 2 km kolona je před mýtnou branou Sveta Helena na dálnici A3 ve směru od Maďarska na Záhřeb. Dopravní nehoda blokuje příjezd do Záhřebu po dálnici A2 ve směru hraničního přechodu Macelj. Kompletně zkolabovala doprava na obchvatu Záhřebu a před mýtnicí Záhřeb Lučko. Zdržení je tam přes hodinu. Navíc před městem Karlovac (A1) se stala ve směru na jih další dopravní nehoda a kolona sahá až k mýtnici Záhřeb Lučko. Zdržení okolo hodiny. Před rozdělením dálnic (A1 a A6) na Istrii a Split je u odbočky Bosiljevo opět kratší kolona. Na sjezdu z dálnice A6 ve směru na ostrov Krk a město Crikvenica je 3 km kolona. Před mostem na ostrov Krk se stojí 30 minut.


Další obrovské komplikace jsou u tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou. Tam policisté vyšetřují dopravní nehodu na 231. km a kolona před touto nehodou má aktuálně přes 25 km. Zdržení tedy okolo 2,5 hodin. Řidičům doporučujeme sjíždět z dálnice A1 na Exitu Gospič, dále cestovat do města a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na Exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

AKTUALIZOVÁNO: Doprava v zahraničí 11:00 – 13:00 hodin.

 

Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj řidiči stojí v 11 km koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam okolo 3 hodin. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja si postojí v koloně okolo hodiny.

Dovolená v Chorvatsku, ilustrační foto. Autor: PixaBay

Daleko horší je to však v samotném Chorvatsku. Před mýtnou branou Záhřeb Lučko se ve směru od slovinského směru zdržíte 40 minut a ve směru od Maďarska hodinu a půl. Celý úsek dálnice A1 mezi městy Záhřeb, Karlovac a Bosiljevo hlásí extrémně silný provoz a zdržení v pomalu jedoucí koloně ve směru na jih.

Dovolená v Chorvatsku, ilustrační foto. Autor: PixaBay

Na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou je pomalu jedoucí 30 km kolona před tunelem Sveti Rok. V opačném směru se v serpentinách na 234. km před tunelem Sveti Rok stala dopravní nehoda a tvoří se kolona ve směru na Záhřeb. Řidičům ve směru na jih doporučujeme sjíždět z dálnice A1 na Exitu Otočac, dále cestovat po silnici I/50 do města Otočac, Ličko Lešcé, Kvarte, Perušič, Gospič a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na Exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

Dopravní kolaps hlásí ostrov Krk jak na vjezdu, tak na výjezdu z něj. Podobná situace je na pobřežní silnici z odbočky na Krk do města Crikvenica. V současné době se krátkodobě uzavírá tunel Sveti Ilja před příjezdem na Makarskou a Bašku Vodu. Doprava ve městě Makarská hlásí dopravní kolaps.

Rakousko

Taurenská dálnice A10 postává ve směru ze Salzburgu na Villach na několika místech. Pyhrnská dálnice A9 hlásí kolony ve směru z města Linz na Graz u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní blokuje dopravní omezení v obou směrech na mostě před Dunaj.

Německo

Kolony jsou na obchvatu (A99) Mnichova ve směru na Itálii a Salzburg. Další kolona stojí na dálnici A8 u města Rosenheim ve směru na Salzburg a před hraničním přechodem s Rakouskem ve směru na Salzburg. Kolony řidiče trápí i na dálnici A3 u města Regensburg a Deggendorf ve směru na Pasov a rakouský Linz.

Itálie

 

Venezia (Benátky) -dovolená v Italii. Autor: archiv redakce Jiří. Berec (c)2017

Komplikace jsou i v Itálii na dálnici A4 u odbočky na Bibione, kde se stala dopravní nehoda ve směru z Udine na Benátky. Lepší situace není ani na Brennerské dálnici. Ta ve směru od Innsbrucku na Veronu postává na několika místech.

Zdroj: UAMK
Redakce: „ZE“

Komentáře