Zoo Praha Zdroj: Zoo Praha

PRAHA / Zoo Praha zahájí na Velký pátek 25. března 85. sezonu společně s primátorkou hl. m. Prahy Adrianou Krnáčovou a dalšími významnými hosty. Slavnostně bude odhalena busta zakladatele zoo prof. Jiřího Jandy a otevřena unikátní výrobna sloního papíru. V bohatém programu se mohou návštěvníci těšit také na křtiny mláděte mravenečníka velkého, jehož kmotrem se stane oblíbený zpěvák Miroslav Žbirka.

Další dny v pražské zoo pak budou patřit Velikonocům. Vrcholem velikonočního programu budou křtiny letošního mláděte mravenečníka velkého se zpěvákem Miroslavem Žbirkou.

Zoo Praha vstoupí v pátek 25. března do své 85. sezony. Přijďte spolu s významnými hosty přivítat novou sezonu a užít si pestrý celodenní program, který zahájí v 11.30 hodin ředitel zoo Miroslav Bobek spolu s primátorkou hl. m. Prahy Adrianou Krnáčovou, radními Janem Wolfem a Evou Kislingerovou a zpěvačkou Pavlínou Filipovskou. Součástí úvodního programu bude rovněž křest druhého dílu úspěšných antistresových omalovánek pražské zoo Zahrada barev.

Ve 12.15 bude program pokračovat vzatáčce nad hlavním vchodem, kde bude slavnostně odhalena kopie busty zakladatele Zoo Praha prof. Jiřího Jandy. Na profesora Jandu při této příležitosti zavzpomíná jeho praneteř, zpěvačka Zora Jandová. Historik Jiří Kotalík připomene autora původní busty, sochaře Karla Otáhala, a přítomen bude i autor vystavené repliky, slévač Jiří Sovinec.

K nejvýznamnějším událostem letošní sezony patří bezpochyby otevření unikátní výrobny sloního papíru. Společně s dalšími hosty se ho zúčastní i zástupci Ruční papírny Velké Losiny Danuš a Marie Chromkovi. Slavnostní otevření papírny zahájíme ve 13.30 ve spodní části zoo poblíž začátku Geostezky. Po přestřižení pásky si hosté společně zkusí ve zkrácené verzi připravit první arch papíru ze sloního trusu.

Závěrečná část programu udělá radost všem příznivcům prvního mláděte mravenečníka velkého narozeného v historii pražské zoo. U expozice mravenečníků ho v 15 hodin pokřtí oblíbený zpěvák Miroslav Žbirka.

Komentáře