Odemykání řeky Jizery 2015 Foto: zlutaplovarna.cz

MALÁ SKÁLA – ŘEKA JIZERA / Tak jako každý rok i v letošním roce 2016 se pro všechny vodáky odemkne řeka Jizera. Tradiční vodácká akce letos proběhne 2. dubna 2016 od 10. hodiny. Uskuteční se jako každý rok na Žluté plovárně na Malé Skále. Čeká vás bohatý doprovodný program.

Program pro širokou veřejnost bude připraven od 10. do 16. hodin. Těšit se můžete na řadu atrakcí a aktivit – například pohádková cesta na hrad Pantheon, kde jsou pro děti připravená různá stanoviště s všemožnými úkoly, které musí splnit. Cesta je zakončena nádherným výhledem na Maloskalsko z hradu Pantheon. Pro děti, které již pohádkovou cestu splnili a chtějí si ještě užít zábavu bude na Žluté plovárně připravena řada sportovních atrakcí, dětský koutek… Návštěvníci se mohou občerstvit v plovárenském bufetu.

Celá akce vyvrcholí již tradičním, každoročním závodem na lodi a koloběžce pro dvojice. Startujeme v 14:30 na Žluté plovárně. Závodníci vyráží na kanoi po proudu řeky Jizery až do nedalekých Křížek, kde si v našem Penzionu vymění loď za koloběžky a vydávájí se zpět po cyklostezce Greenway Jizera. Pro vítěznou dvojici je připravena hlavní cena v podobě sudu piva. Registrace do závodu je možná po celý den akce před závodem, nejpozději však 30 minut před startem závodu, který proběhne v 14:30 hodin.

K dispozici bude všem návštěvníkům půjčovna lodí a koloběžek. Půjčit si můžete kanoe, rafty i kajaky a pokud to počasí dovolí, nebo patříte mezi otužilce, můžete si vyzkoušet i jízdu na oblíbeném paddleboardu. Půjčovna koloběžek vám bude také k dispozici.

Harmonogram akce

  • 10.00 – Začátek programu: pohádková cesta na Pantheon
  • 14.00 – Slavnostní akt odemčení řeky Jizery pro sezónu 2016
  • 14.30 – Start závodu dvojic Žlutá plovárna – Penzion Křížky na lodi a zpět na koloběžce o sud piva
  • 15.30 – Vyhlášení závodu a soutěží
  • 16.00 – Zakončení akce
Komentáře