NĚMECKO / Acer chystá počítač, který má stárnout mnohem pomaleji než ostatní modely na trhu. Jmenuje se Revo Build a dostal podobu stavebnicové věže, která může měnit svou podobu po celou dobu životnosti.

Systém, který by se měl dostat do prodeje v průběhu října 2015 se skládá z modulů, které se vzájemně spojují systémovými konektory. Naskládáte si je jeden na druhý, dokud nejste spokojeni s tím, co máte na svém stole.

Základní jednotka PC se skládá z procesoru, operační paměti, čipsetu a periferiálnych konektorů. Je srdcem celého systému a pro začátek bude postaven na procesorových platformách Intel Celeron a Pentium.

Další z modulů podle serveru BBC obsahují pevný disk, výkonný grafický akcelerátor, akumulátor pro napájení při výpadku energie, či audiojednotky, která má zabudovaný mikrofon a reproduktory. Periferie mají být vyrobeny tak, aby je bylo možné v případě potřeby používat samostatně.

Disková jednotka poslouží pro přenos dat a zálohování, audiomodul poslouží jako hudební přehrávač, akumulátorový modul může napájet cokoliv jiného. Detaily jednotlivých modulů firma Acer zatím blíže nespecifikovala.

Přestože jde o atraktivní koncept, přínosem bude pro spotřebitele pouze tehdy, pokud firma dlouhodobě věnuje svou pozornost vývoji, modernizaci a výrobě dalších modulů. Jinak bude z pěkné myšlenky pouze stavebnice na jedno použití.

O podobný koncept usilují více výrobců mobilních telefonů, podobné snahy ve světě PC se objevily bez vážnějšího úspěchu i v minulosti.

Komentáře