USA / Facebook již od počátku buduje svou sociální síť tak, aby v ní zdůrazňoval pozitivní vztahy lidí. Vše se tak točí kolem tlačítka „To se mi líbí“, které vyjadřuje podporu a účast. Podle BBc chystá Facebook také tlačítko „To se mi nelíbí“.

Negativní emoce se ukrývají jen ve statistikách určených pro správce stránek. Za negativní ohlas se považuje kliknutí na skrytí příspěvku, skrytí všech příspěvků a ohlášení spamu. Akce, která by vyjádřila nesouhlas s příspěvkem ale chybí, ačkoli uživatelé o ni žádají dlouhá léta.

Text „To se mi líbí“ nebude podle BBC o chvíli jediným, který se bude pod příspěvky objevovat. Facebook chystá alternativní texty, které se budou významově blížit výrazu „To se mi nelíbí„. Ne však proto, aby příspěvek dostával negativní hodnocení, ale aby mohli uživatelé vyjádřit účast u článků o tématech, která nejsou příliš pozitivní.

Pokud jde o úmrtí, terorismus, přírodní katastrofy, administrátoři stránek budou moci na tlačítko umístit odlišný text, který svým negativním zněním vyjadřuje solidaritu. Je to, jako když v médiích v článcích s nekrology zmizí reklama, nebo tlačítko „To se mi líbí“ nahradí tlačítko „doporučit“.

Vývojáři Facebooku jsou s prací téměř hotovi, brzy se novinka dostane do praxe.

Komentáře