USA / V obchodě přijdete k pokladně se zbožím, přiložíte mobilní telefon k platebnímu terminálu a máte nakoupeno. Google spustil v USA nový platební systém Android Pay, který po vzoru rivalů využívá pro autorizaci plateb NFC rozhraní chytrých telefonů.

V momentě spuštění je možné prostřednictvím Android Pay platebního systému platit účty v restauracích, prodejnách a na všech místech, které jsou vybaveny standardním platebním terminálem s technologií Tap to pay. V současnosti je technologií pokryto přibližně jeden milion obchodních provozů v USA.

Služba Android Pay je podle magazínu Mashable kompatibilní s platebními kartami velkých bank American Express, Bank of America, Discover, Navy Federal Credit Union, PNC, Regions Bank, USAA a US Bank, v nejbližších dnech přibude Citi Bank a Wells Fargo.

Uživatelé si v mobilní aplikaci nadefinují a autorizují své fyzické platební karty, aby je mohli používat v mobilu při virtuálních platbách. Google novinkou navazuje na svůj dosavadní systém Google Wallet, který podstoupil proces migrace na Android Pay.

V dohledné době přibudou nové formy transakcí, uživatelé budou moci přes Android Pay platit vývojářům za jejich aplikace či mobilní služby.

Zapomenuta by neměla být ani virtuální peněženka. Google ji využije na převody peněz mezi občany po vzoru služeb Venmo a podobných.

Provádění finančních transakcí je pro technologické firmy atraktivním prostorem, protože získávají výnosy ze segmentu, který dosud obsluhovali výhradně banky a finanční instituce.

Komentáře