PRAHA / Společnost Mozilla vydala ve čtvrtek 2. července novou verzi oblíbeného internetového prohlížeče Firefox, ta záplatuje kritické bezpečnostní chyby, které starší verze Firefoxu má. Právě před nimi varoval Národní bezpečnostní tým na webu CSIRT.CZ. Bezpečnostní trhliny může útočník zneužít k propašování prakticky libovolného škodlivého kódu do vašeho počítače. Aktualizujte na Firefox 39.

„Firefox 39 opravuje dva tucty zranitelností, včetně několika kritických,“ píše Pavel Bašta, bezpečnostní analytik CSIRT.cz, který provozuje sdružením NIC.cz.

Kritické bezpečnostní trhliny ve straších verzích Firefoxu může útočník zneužít ke spuštění prakticky libovolného škodlivého kódu. Může se tak snadno dostat k vašim datům uloženým na pevném disku, případně napadený počítač dostat pod svou kontrolu a následně jej využívat k dalším internetovým útokům a rozesílání SPAMu.

Stáhnout a aktualizovat na Firefox 39

Aktualizovat na Firefox 39 je možné přímo ze stránek společnosti Mozilla » nebo prostřednictvím automatických aktualizací, které si nastavíte v rozhraní svého Firefoxu.

Komentáře