Stránka pro registraci e-mailu pod vlastní doménou na Seznam.cz E-mailu Foto: ZprávyExtra.cz

PRAHA / Od středy 30. března je uživatelům Seznam.cz k dispozici nová služba, uživatelé si tak mohou zřídit e-mailovou schránku na vlastní doméně. E-mail například seznam@zpravy.cz pak budou moci uživatelé Seznam.cz ovládat z pohodlí Seznam.cz E-mail. Službu Seznam.cz nabízí zcela zdarma. Zavedení nové služby dnes oznámila produktová manažerka služby Seznam.cz Email Blanka Čárová.

Seznam.cz E-mail nově umožňuje využití adresy zřízené na vlastní doméně. Registraci je možné provést na mojedomena.seznam.cz.

„V praxi to znamená, že pokud jste si zaregistrovali u některého doménového registrátora vlastní doménu, můžete si ji v jednoduchém průvodci propojit se svým účtem. Následně si zde můžete vytvořit až deset adres, které máte možnost používat jednoduše přímo v našem rozhraní. V celém procesu je složitější pouze přesměrování MX záznamu v systému DNS, které je nutné provést u registrátora domény. Ten může v závislosti na registrátorovi trvat i delší čas,“ popisuje David Finger, manažer služby Seznam.cz E-mail.

Uživatelé tak získávají možnost používat plnohodnotně Seznam.cz E-mail se všemi jeho funkcemi i přístupností s jejich vlastními adresami – a to včetně již dosud platných výhod, jako je datově neomezená schránka či antispamové řešení.
„V současné době může být například pro drobné podnikatele složité, zajistit si poštovní schránku na vlastní doméně. Právě pro tuto skupinu lidí nabízíme jednoduchou cestu a navíc zdarma,“ říká David Finger a doplňuje: „Tato funkce je dostupná pro kohokoliv, neznamená to ale, že nebudeme hlídat, zda adresy nejsou následně zneužívány pro rozesílání nevyžádaných obchodních sdělení, či velkých objemů newsletterů“. Tato funkce tedy není náhrada rozesílacího řešení například pro marketéry.

Komentáře