Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)
Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)

Přerov – Je to novorozená holčička, na první pohled zdravá a hezká, oblečená. Pupečník má ošetřený dámskou sponou do vlasů, sdělila mi po telefonu MUDr. Ilona Novotná z Nemocnice Přerov. Spona do vlasů na pupečníku, to tu ještě nebylo, povídám. Holčičku jsem tedy pojmenoval Ilonka taky proto, že ve studiu DEGAS pracuje Ilonka Málková, která se se Šimonem Blablou už víc, jak deset let podílí na našich tiskových materiálech a webových stránkách.

Ilonka je sedmé letošní děťátko, třetí přerovské a skóre holky versus kluci zvýšila na 96:73 a 56. miminko nalezené v babyboxech zřízených za korunky Nadace Komerční banky, a. s. – JISTOTA, jejíž hlavní protagonistkou je Sylva Floríková, předsedkyně správní rady. Nadace má ve svých dvaceti babyboxech celou třetinu odložených děťátek, to už o něčem svědčí.

Ať žije Ilonka!

Ať žijí Ilonky všechny tři! Ať žije Sylva – jedeme spolu ve čtvrtek 10. května otvírat babybox v Nemocnici Jihlava, kde nám Nadace JISTOTA pomohla vyměnit starou bedýnku za babybox nové generace.


PSALI JSME: 168. děťátko v babyboxu, šesté letošní, sedmé pardubické!
Pardubický klučík vstoupil do nového života v 18:20 hodin,  jako zcela novorozený s chudou výbavičkou – byl zabalený do černého trička s nápisem „RUN TOUR.“ Doktor, ve službě Andrej Zahornadský mě potěšil, že klučík vypadá na pohled zdravě.

Ludvík Hess (Babydědek Lu)

Komentáře