Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)
Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)

Slaný – Slánský babybox na své první děťátko čekal přes sedm let. Sloužící doktorka Veronika nebyla příliš sdílná, a tak jsem se z důvěryhodných zdrojů dozvěděl, že holčička je na první pohled zdravá, zřejmě novorozená, oblečená do bodýčka a místo plenky dostala na cestu utěrku. Výjimečné je, že holčička není úplně bílá, rozumíte-li mi. Informoval o tom zakladatel babyboxů v České republice pan Ludvík Hess.

Děvčátko, je osmým letošním děťátkem a skóre holky versus kluci zvýšila na 97:73.

Ke slánskému babyboxu mám osobní vztah. Otevíral jsem jej 3. února 2011, v den 90. narozenin své maminky Jaroslavy, která se narodila pouhých 10 km od Slaného – v Libušíně. Ze Slánska pochází taky mí předkové – Durasové a Dundrové. Otevíral jsem jej s primářem dětského oddělení MUDr. Oldřichem Doubravským, který už odešel do důchodu. Tak jsem mu radostnou zprávu zatelefonoval,“ uvedl Ludvík Hess.

Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)


PSALI JSME: 169. děťátko v Přerově, sedmé letošní!
Je to novorozená holčička, na první pohled zdravá a hezká, oblečená. Pupečník má ošetřený dámskou sponou do vlasů, sdělila mi po telefonu MUDr. Ilona Novotná z Nemocnice Přerov. Spona do vlasů na pupečníku, to tu ještě nebylo, povídám. Holčičku jsem tedy pojmenoval Ilonka taky proto, že ve studiu DEGAS pracuje Ilonka Málková, která se se Šimonem Blablou už víc, jak deset let podílí na našich tiskových materiálech a webových stránkách. 

Aha, jak jsem holčičku ze Slaného pojmenoval? Přece Jaroslava,“ doplnil Ludvík Hess alias Babydědek Lu.

jb, (red.)

Komentáře