Na parkovišti před zlínským stadionem hořel osobní vůz. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlín – V sobotu 22. září hořel, v ranních hodinách na parkovišti pod zlínským Stadionem mládeže osobní automobil. Plameny vozidlo zcela poničily. Nicnetušící majitel vozidla se koupal v bazénu. O Požáru informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička.

Po příjezdu na místo požáru hasiči uviděli hořící automobil Renault. Plameny začaly ohrožovat sousedící zaparkované vozidlo Ford a Seat. Hasiči požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Po uhašení plamenů termokamerou hledali skrytá ohniska hoření.

Na místo se dostavila Policie České republiky a krajský vyšetřovatel hasičů.

„Majitel vozidla poškozeného požárem vyšetřovateli sdělil, že přijel s kamarády na trénink v potápění. Asi osm minut od zaparkování vozidel se z rozhlasu v lázních ozvalo hlášení, že na parkovišti hoří osobní automobil Renault. Vyběhl z lázní a zjistil, že hoří jeho automobil,“ uvedl mluvčí hasičů.

Vyšetřovatel hasičů zjistil na elektroinstalaci vozu a elektrospotřebičích několik znaků, které mohly být příčinou vzniku požáru.

TIP REDAKCE: Jak vybrat kvalitní sedací soupravu z nábytku Kolina?

Požár způsobil škodu na plastových dílech na sousedních zaparkovaných vozech Ford i Seat. Lak vozidel plameny nepoškodily.

„Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 40 000 korun na vozidle Renault, 5 000 korun na automobilu Ford a 5 000 korun na automobilu Seat,“ upřesnil mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: U Uherského Brodu havarovala dvě nákladní vozidla, řidiče museli hasiči vyprostit pomocí hydraulické techniky

„Včasným zpozorováním a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 1 000 000 korun,“ doplnil Roman Žemlička z Krajského ředitelství zlínských hasičů.

-jb, jv

Komentáře