Na snímku Josef Zickler , předseda Řád národa-Vlastenecká unie, autor: Josef Zickler , official

Následující slova nejsou pláčem nad rozlitým mlékem v podobě tristního volebního výsledku ani uplakané stěžování si, jak politickému hnutí Řád národa – vlastenecká unie všichni ubližují. Jde pouze o informaci o kvalitě volebního procesu v České republice. Pokud se Vám bude zdát, že jde o maličkosti, tak by bylo dobré si nejprve uvědomit, že  volebních komisí a volebních okrsků je okolo čtrnácti tisíc (!). 

Veškeré informace jsou zadokumentovány formou čestných prohlášení účastníků jednotlivých, zde uvedených událostí,  s notářsky ověřenými podpisy. Uvedu pouze příklady z jednotlivých oblastí, kde jsme zaznamenali poněkud nestandardní praktiky.

Oblast první, tedy práci volebních komisí, dokumentuje příklad jednoho volebního okrsku v jihočeském Písku. Po sečtení hlasů, ale ještě před zápisem výsledků, zmizelo z obálky 22 hlasů pro ŘN-VU. Potvrzeno písemnou formou členem volební komise.

V Hodoníně, destinaci, kde nás mají obzvlášť rádi, tak dlouho hledali  nominaci ŘN – VU do volební komise, až proběhl termín odevzdání. Pak jí najednou, a nepochybuji, že úplnou náhodou, objevila úřednice v zásuvce svého psacího stolu. Všechny na úřadě to prý moc mrzelo a bylo jim tom velmi líto, ale  naši lidé již nemohli být do komisí zařazeni. To je fakt smůla….

Jinde šla celá rodina svými hlasy podpořit ŘN – VU a svého kandidáta a jaké bylo po vyhodnocení a zveřejnění výsledků jejich překvapení, když zjistili, že po hlasech není ani památky. Pravděpodobně sublimovaly někam jinam.

A to je pouze vzorek toho, co se mi objevuje na stole. Samozřejmě verdikt příslušného Správního soudu by zněl, oprávněně, že těch možná pár stovek hlasů nemůže ovlivnit výsledek voleb. U nás určitě ne. Ovšem čistě hypoteticky, když připustím stejný počet podobných hlasů i u dalších stran, napadá mě jedno rčení : „Desetník k desetníku a Bentley stojí na chodníku“.

Trochu ho upravím:Hlásek k hlásku a máme sněmovní …….. teď fakt mě nic nenapadá. Důležité ovšem je, jestli nemělo SPD zůstat na třetím místě (a to fakt toho Okamuru nemusím) a jestli ostatní jsou skutečně tam, kde mají být. 

Pro mě je dnes nejdůležitější přesvědčit sám sebe, že tyto volby jsou opravdovou vůlí občanů. A nebo ne?

Autor: Josef Zickler,
předseda politického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie
radnaroda.cz

BEZ KOMENTÁŘE