#bj-extramedia
Policisté a hasiči u dopravní nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #udalosti112.cz / J.B.

Novojičínsko – Záchranáři, hasiči a policisté museli zasahovat, ve čtvrtek 13. září u vážné dopravní nehody na silnici spojující Bílovec s obcí Skřipov na Novojičínsku, kde osobní vozidlo narazilo v plné rychlosti do stromu. Nehoda si vyžádala zranění tří osob.

O nehodě informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že střet osobního vozidla se stromem na silnici spojující Bílovec s obcí Skřipov, byl oznámen na tísňovou linku 155 necelou půl hodinu po čtvrtečním poledni. Na místě nehody zasahovaly celkem čtyři posádky krajské záchranky – tři pozemní ze stanovišť Bílovec, Studénka a Fulnek, spolu s vrtulníkem Letecké záchranné služby z Ostravy.

Záchranáři ošetřovali tři osoby:

Pětačtyřicetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, s poraněním hlavy a mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka vrtulníku převzala na palubu a následně vzdušnou cestou transportovala na urgentní příjem ostravské FN,“ upřesnil Humpl.

O rok mladší muž utrpěl poranění hrudníku a jevil známky otřesu mozku, jednatřicetiletá žena pak musela být ošetřena s poraněním horní končetiny. Oba pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Pozemní týmy je po zajištění přepravily do ostravské Fakultní nemocnice a předaly do péče zdravotníků tamní úrazové ambulance,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky na místě zasahovali také profesionální hasiči a policisté.

Hasiči, dle informací redakce na místě nehody pomáhali s ošetřením a transportem zraněných osob a následně provedli protipožární opatření u havarovaného vozidla, se zabráněním úniku provozních kapalin.


ČTĚTE TAKÉ: Cyklista na Opavsku zemřel po střetu s automobilem
 Letečtí záchranáři spolu s pozemní posádkou záchranné služby museli zasahovat, ve čtvrtek 13. září v obci Komárov na Opavsku u tragické dopravní nehody, při které se střetlo osobní vozidlo s cyklistou. Cyklista nehodu nepřežil, na místě zemřel.  

Zda, za nehodou stála nepřiměřená rychlost, chyba řidiče nebo nějaká technická závada na vozidle nyní prověřují dopravní policisté. Po dobu zásahu záchranných složek, byla doprava v místě nehody omezena.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE