Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Praha – Prvopočátkem všeho byl incident mezi řidiči. Výsledkem je, že je jeden z aktérů podezřelý z trestného činu. O události dnes informoval tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Celá událost se začala odehrávat nedlouho po jedenácté hodině dopoledne na parkovišti letiště Václava Havla. Tam si „vjeli do vlasů“ dva řidiči, osobáku a autobusu. Co bylo prvotním meritem rozmíšky, nyní zjišťují policisté. Nicméně výsledek byl ten, že řidič autobusu několikrát kopl do kastle osobáku svého soka, sedla za volant autobusu a s přibližně třiceti pasažéry odjel z letiště,“ uvedl Hulan.

Poškozený si ale něco takového nechtěl nechat líbit a tak vytočil linku 158.

Operátorovi sdělil vše, co se odehrálo a také to, že autobus „pronásleduje“, neboť takto agresivní řidič by, dle oznamovatele, neměl vozit lidi.

Oznamovatel byl po celou dobu pronásledování v telefonickém kontaktu s operátorem linky tísňového volání. Díky tomu se policejním hlídkám prvního policejního obvodu podařilo předmětný autobus vypátrat a zastavit nedaleko letiště, konkrétně na začátku ulice Evropská.

Autobus pražské MHD, ilustrační foto. (Autor: archiv redakce ZprávyExtra.cz)*

Oba řidiče pak policisté podrobili orientační dechové zkoušce a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. „Dechovka“ měla u obou kontrolovaných negativní výsledek, avšak test na drogy vyšel u řidiče autobusu jako pozitivní, kdy avizoval přítomnost amphetaminu, tedy pervitinu, v těle řidiče,“ upřesnil policejní mluvčí.

Na základě těchto skutečností je tedy nyní řidič autobusu podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. A s ohledem na to, že se jedná o řidiče hromadného dopravního prostředku, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.

V tuto chvíli ale také ještě nelze vyloučit stíhání řidiče autobusu pro trestný čin obecné ohrožení, neboť v době události přepravoval přibližně třicet osob,“ doplnil policejní mluvčí Tomáš Hulan a podotkl pokud by byl stíhán i pro tento delikt, hrozil by mu o poznání přísnější trest a to až na osm let.


KRIMI V REGIONECH: Nešťastný muž chtěl v Brandýse n. Labem ukončit svůj život skokem do ledové řeky Labe. Zachránili ho policisté(red.)

Komentáře