Na snímku Andrej Babiš. Foto: © REUTERS/ David W Cerny | cz.sputniknews.com*

Praha – V nedělním rozhovoru na Primě premiér Andrej Babiš promluvil o hrozbě ilegální migrace pro evropskou civilizaci, nutnosti změny návratové politiky a nepokojích v německém Chemnitzu.

Cílem nemůže být přerozdělování migrantů, ale zastavení vln migrace,“ řekl Babiš v televizi. Zdůraznil, že už jde jen o ekonomické migranty, nikoliv o uprchlíky před válečným konfliktem.

Podle premiéra by se měla změnit především návratová politika. „Jenže když někdo nedostane azyl, vezme si advokáta, vše se zdržuje a on zůstává v Evropě,“ dodal.

Babiš je jist, že migrace ohrožuje evropskou civilizaci a může být vyřešena jen komplexně za účasti všech států EU.

Vnímám ilegální migraci jako ohrožení evropské civilizace. Pokud chtějí mít ve Francii, Holandsku nebo Belgii víc lidí z islámského státu, než kolik mají teď, je to jejich věc,“ uvedl.

Premiér popřel, že by Česko nebylo solidární.


ČTĚTE TAKÉ: Premiér Babiš bude jednat s německou kancléřkou Merkelovou o migraci, brexitu i česko-německé spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo, kde se setká s kancléřkou Angelou Merkelovou. Jednat spolu budou o aktuálních evropských tématech i o posilování vzájemných vztahů. Premiér Babiš bude jednat i s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. 

Česká republika je solidární. Od roku 2015 poslala do válkou postižených zemí, odkud migranti proudí, 2,1 miliardy, a to nejsou započítány peníze do Turecka,“ prohlásil.

Pozornosti premiéra neunikly ani nepokoje v německém Chemnitzu. „Chemnitz je za rohem,“ dodal.

© AFP 2018 / Andreas SEIDEL / dpa / #cz.sputniknews.com *

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře