Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Olomouc – V neděli 26. listopadu 2017 proběhne bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním fotbalového utkání HET ligy mezi celky SK Sigma Olomouc a AC Sparta Praha, které se bude hrát na Andrově stadionu v Olomouci.

Bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku bude mít krajský charakter. Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu. Na opatření se v součinnosti s Policií České republiky podílejí také strážníci Městské policie Olomouc. Nasazení sil a prostředků bude odpovídat předpokládané míře rizikovosti utkání.

Policisté budou monitorovat příjezd fanoušků do Olomouce a také jejich pohyb po městě, a to před zahájením i po skončení zápasu. Jsme v úzkém kontaktu s fotbalovým klubem a pořadatelskou službou na stadionu.

Jde zejména o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulý a bezpečný provoz na silnicích nejen ve městě, ale i na příjezdových komunikacích směrem od Prahy do Olomouce. Apelujeme jak na fanoušky, tak širokou veřejnost, aby všichni důsledně dbali pokynů policistů.

-rej

BEZ KOMENTÁŘE