Těžká nehoda u Horního Bousova - zásah záchranných složek vč. Letecké záchranné služby. Zdroj: HZS Středočeského kraje

H. Bousov – V sobotu 17. března sedmnáct minut po deváté hodině byla na linku tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda dvou osobních vozidel s následným požárem přímo na obchvatu obce Horní Bousov na Mladoboleslavsku. Informoval o tom dnes Petr Svoboda z oddělení IZS krajských hasičů Středočeského kraje.

Vzhledem k tomu, že se nehoda stala na rozhraní Středočeského a Královéhradeckého kraje, byla o spolupráci v rámci mezikrajské pomoci požádána také jednotka dobrovolných hasičů z obce Sobotka.

Ještě před příjezdem prvních jednotek se okolo jedoucím řidičům podařilo začínající požár zlikvidovat pomocí práškového hasicího přístroje a následně vyprostit zraněné osoby z havarovaných vozidel. Po příjezdu hasičů bylo zjištěno, že zraněni jsou dva dospělí a jedno dítě. Hasiči pomáhali zdravotnické záchranné službě, při ošetřování osob, provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidlech,“ uvedl Svoboda.

Těžká nehoda u Horního Bousova – zásah záchranných složek vč. Letecké záchranné služby. Zdroj: HZS Středočeského kraje

ČTĚTE TAKÉ: U obce Kšely na Kolínsku havarovalo osobní vozidlo, po karambolu skončilo v příkopu


Protože zranění dítěte bylo vážnějšího charakteru, musel být na místo vyslán vrtulník letecké záchranné služby, který následně malého pacienta transportoval do nemocnice v Hradci Králové. Dospělé osoby byly k dalšímu ošetření transportovány pozemní cestou,“ doplnil k dnešní nehodě Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje a upřesnil, že na místo vyjel také člen posttraumatického týmu, který poskytl první psychickou pomoc příbuzným účastníků nehody.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE