Ilustrační foto. Redakce

Praha – Stále sledujeme podivnou situaci kolem sestavování vlády. V rozhovoru pro média Petr Fiala kritizoval přístup Andreje Babiše, který kličkuje, místo aby transparentně vyjednával a hledal ve Sněmovně většinu.

Dál trváme na tom, aby se předsedou Sněmovny stal lídr opozice Petr Fiala a měl tak šanci ovlivnit jmenování premiéra, pokud vláda ani napodruhé nezíská důvěru dolní komory. Předseda ODS  stanovisko zopakoval i v Partii na Primě. Alexandra Udženija v Duelu na TV Barrandov připomněla, že občanští demokraté budou trvat na slibech, které dali před volbami.

K turbulentní politické situaci se v pořadu Události, komentáře vyjádřil i Martin Kupka.Všichni jsme zaregistrovali, že mezi uchazeče o úřad prezidenta přibyl silný kandidát. K ambicím Mirka Topolánka přijala stanovisko Výkonná rada ODS.

Podle Petra Fialy je nutné rozbít mocenský pakt Zeman-Babiš: „Do prezidentské volby vstupuje nový kandidát s politickými zkušenostmi a zahraničně politickým rozhledem. Je zřejmé, že jde o vážného kandidáta. Už mnohokrát jsem řekl, že ODS si přeje výměnu na Pražském hradě a i povolební události ukazují, jak je to důležité.“

Mezi signatáře kandidatury bývalého premiéra patří i senátor Lumír Aschenbrenner, který své důvody rovněž v médiích vysvětlil.

t/r

Komentáře