Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Zdravotnická záchranná služba, hasiči i policisté zasahovali v sobotu 7. července u vážné dopravní nehody na silnici mezi Opavou a obcí Komárov, kde se střetl motocykl s osobním vozidlem. K nehodě došlo čtvrt hodiny po sobotním poledni. Na pomoc vyjely opavské pozemní týmy záchranné služby a vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Při nehodě se zranili čtyři lidí.

O nehodě informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že nejvážnější byl stav dvaatřicetiletého motocyklisty, který po kolizi zůstal v  automobilu zaklíněn. O jeho vyproštění se museli postarat hasiči. „Jevil známky poruchy vědomí, poranění pánve a končetin. Jeho stav se jevil jako život ohrožující. Zasahujícími lékaři byl uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři jej zajistili pánevním pásem, končetinovými dlahami a uložili do vakuové matrace. Po dalších nezbytných opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice,“ sdělil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři vyjížděli v sobotu ráno v Ostravě ke dvěma mužům sraženým vlaky
Posádky ostravské záchranné služby zasahovaly v sobotu 7. července ráno souběžně u dvou případů, při nichž došlo ke střetu vlaků s chodci v Ostravě. 

Tři další muži ve věku 36, 39 a 61 let, utrpěli poranění lehčího charakteru, byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Po prvotním ošetření je pozemní tým záchranné služby transportoval do opavské Slezské nemocnice, a to na chirurgickou ambulanci,“ doplnil k sobotní nehodě mluvčí záchranné služby.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR. Doprava byla dle sdělení ŘSD v místě nehody omezena a řízena policisty.

-jb, (red.)

Komentáře