Letecká záchranná služba. Ostravští letečtí záchranáři v akci, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Opavsko – Letečtí záchranáři spolu s pozemní posádkou záchranné služby museli zasahovat, ve čtvrtek 13. září v obci Komárov na Opavsku u tragické dopravní nehody, při které se střetlo osobní vozidlo s cyklistou. Cyklista nehodu nepřežil, na místě zemřel.  

O nehodě dnes informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že dvaasedmdesátiletý pacient byl po kolizi s vozidlem v bezvědomí a bezdeší.

Svědkové události mu poskytli základní první pomoc a prováděli nepřímou srdeční masáž. Záchranáři následně pokračovali ve snaze o záchranu postiženého rozšířenou resuscitací,“ upřesnil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Intoxikace kanabinoidy; ostravští záchranáři ošetřili celkem půl druhou desítku postižených
V souvislosti se sérií intoxikací syntetickým kanabinoidem ošetřovali záchranáři další pacientku. V podvečer 12. září byli voláni k pětatřicetileté ženě v Ostravě, která po požití látky trpěla křečemi a stavem agitovanosti. Po ošetření ji tým RZP transportoval do Městské nemocnice Ostrava.

Muži byl zajištěn vstup do kostní dřeně pro podání léků, dýchací cesty a posádky jej připojily k přístrojem řízené ventilaci. „Zasahující lékař zjistil poranění hlavy, hrudníku a končetiny. Veškeré snahy záchranářů obnovit krevní oběh byly marné, postižený svým zraněním na místě podlehl,“ doplnil mluvčí krajské záchranky.

Vedle záchranářů na místě nehody zasahovaly i ostatní složky Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

 

BEZ KOMENTÁŘE