DEN RODINY V GRÉBOVCE NAVŠTÍVILO REKORDNÍCH 8 000 LIDÍ! Foto: WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. official.

Praha – Již třetí ročník DNE RODINY, který se uskutečnil v sobotu 19. května v pražské Grébovce, navštívilo rekordních 8 000 lidí! Akci, na níž letos vystoupily hvězdy českého showbyznysu, každý rok pořádá obecně prospěšná společnost Women for Women Ivany a Pavla Tykačových u příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který připadá na 15. května.

Tisíce návštevníků potěšila hudební vystoupení zpěváků Adama Mišíka a Josefa Vágnera, písničky z muzikálů pro děti produkční společnosti PixaPro v podání Michaely Noskové či Petra Kutheila a dalších. Děti i dospělí viděli i humorné vystoupení Václava Upíra Krejčího a nechybla ani kouzelnická show Pavla Kožíška. Pozadu nezůstala ani skupina Myš maš, dětský sbor Coro Picollo, dětská skupina Komix, vystoupení kapely Balage band či show skupiny Abba CZ.

Nezůstalo ale jen u hudby. Děti i rodiče stavěli Lego, prováděli přírodovědné pokusy, malovali indonéskémasky či obrazy jako Picasso aj. Všichni zájemci se mohli seznámit s hasičskou a zdravotnickou záchranářskou technikou. Jezdilo se na ponících a k vidění byla mláďátka zvířat –  kuřátka, kachňátka či zakrslí králíčci.

Na své si přišli také milovníci sportovních aktivit. Pro ně bylo připraveno nafukovací fotbalové hřiště a ti, kteří se chtěli dokonale protáhnout, mohli využít hodiny jógy. Samozřejmostí byl i sportovní okruh, na jehož stanovištích se návštěvníci celý den potkávali s finalistkami České Miss, se kterou Women for Women již druhým rokem spolupracuje.

„Jsme upřímně překvapení a potěšení zájmem návštěvníků – je to důkaz, že pořádat tuto akci má smysl,“ uvedla ředitelka a spoluzakladatelka obecně prospěšné společnosti Women for Women Ivana Tykač, podle jejichž slov třetí ročník zaznamenal doposud nejvyšší počet návštěvníků.

Rádi podporujeme podobné aktivity jako je Den rodiny. Pro obyvatele naší městské části, ale nejen ji, jsou určitě přínosem,“ podotkla také Jana Černochová, starostka Městské části Praha 2.

Všichni, kteří Den rodiny v Grébovce navštívili, také rozhodně netrpěli hladem. Postaralo se o to nepřeberné množství stánků s jídlem či kurzy vaření s Chefparade.

FOTOGALERIE: DEN RODINY V GRÉBOVCE NAVŠTÍVILO REKORDNÍCH 8 000 LIDÍ!

Obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN se touto akcí každým rokem připojuje k oslavám, které v těchto dnech probíhají po celém světě. Asi není potřeba příliš zdůrazňovat, jak důležitá rodina v našem životě je. Co si však možná zdůraznění zaslouží je fakt, že dnešní rodina může mít různé podoby. Moderní svět přinesl různorodost i do toho, jak dnes rodina může vypadat. Ale každá rodina si zaslouží svůj den a velkou oslavu.


ČTĚTE TAKÉ: Grévin se znovu otevřel veřejnosti, sochy zůstanou a přibude čokoláda. Desítky slavných zde navíc budou mít své otisky!
Pražské muzeum voskových figurín Grévin, které v březnu ukončilo svoji činnost, má nové majitele a dnes se znovu otevřelo pro veřejnost! V původním stavu ho však mohou návštěvníci mají jedinečnou šanci vidět pouze na čtyři měsíce. Po chystané krátké rekonstrukci vznikne v Praze a vlastně v celé ĆR nová unikátní kulturně – společenská atrakce, tentokrát čokoládová. 

Jana Skopová, manažer charitativních projektů manželů Tykačových, WOMEN FOR WOME, Renné K. (redakce) *

Komentáře