Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Jan Vraný / redakce Udalosti112.cz / JV PRESS

Nymbursko – V pondělí navečer se po sociálních sítích začal šířit příspěvek od matky osmileté holčičky, že ve Všechlapech zaútočil neznámý muž v modré dodávce na její dceru, kterou lákal do svého auta. Dívka správně zareagovala a neznámého muže odbyla tím, že čeká na svou matku. Případem se ihned začali zabývat kriminalisté Územního odboru Nymburk a samozřejmě se celá zpráva dostala i do médií. Informovala o tom mluvčí policie Petra Potočná.

7. prosince se na Policii ČR obrátil osmapadesátiletý muž, který v místním deníku četl informaci o výše popisovaném případu a uvedl, že se zřejmě jedná o jeho osobu.

Po telefonu byl k věci vytěžen a bylo zjištěno, že došlo pouze k omylu.

Muž sice u dívky se svým vozidlem skutečně zastavil, ale v dobré víře jí pomoci, neboť při cestě do obce míjel školní autobus, a když viděl osamocenou dívku na autobusové zastávce, domníval se, že ji autobus ujel a proto ji nabídl odvoz do školy.


KRIMI Z REGIONU: Senior(82) za volantem smetl v Olomouci na přechodu 11letou dívenku, ta skončila v nemocnici


„Policie apeluje na všechny matky či rodiče, aby v takových situacích zachovali chladnou hlavu a věc prvotně oznámili na Policii ČR,“ doplnila k události mluvčí policie a upřesnila, že obecně takové oznámení se nesmí podceňovat, ale šířením po sociálních sítích pak jen šíří paniku a to nejen v dané obci.

-zip, (red).

Komentáře