Nadační fond REGI Base I. Jaroslav Hauer, Archiv rodiny

Praha – Jaký je největší sen hasiče, kterého úraz vyřadil z běžného života?  Co nejvíc se přiblížit životu před úrazem. Tyto sny se snaží alespoň částečně plnit Nadační fond REGI Base I., který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili, tedy bývalým vojákům, policistům nebo hasičům. Nově už lze přispívat i pomocí DMS.

Dne 17. 2. 2018 byl slavnostně předán první revoluční invalidní vozík SEGWAY FREEE. Byl určen pro kapitána Libora Bohdaneckého, hasiče z Hradce Králové, zraněného před třemi roky.

Vozík jezdí podobně jako známá Segway, jen na dvou kolech a umožňuje tak snadnou jízdu na ulici i v náročnějším terénu; zvládne trávníky, lesní a polní cesty, strmá stoupání a dokonce jako jediný z vozíků má i rehabilitační účinek tím, že se při pohybu vozíku musí zapojit i horní část těla.

Nadační fond REGI Base I., který má ve svém motu Pomáháme těm, kteří za nás sloužili, hledá nyní prostředky na nákup dalšího vozíku Segway Freee, tentokrát pro podporučíka Martina Šabatu, dalšího hasiče těžce zraněného při výkonu služby. Vozík umožní i jemu se znovu zapojit do aktivní služby.


ZAUJALO NÁS: Kdo koupí Janě Švandové 10 prstenů


Díky novému kanálu DMS lze přispívat i pomocí mobilních telefonů, stačí vyťukat DMS REGIBASE 30, DMS REGIBASE 60, DMS REGIBASE 90 a poslat na telefonní číslo 87 777.

Pomozte Martinovi s námi! Přispět lze i bankovním převodem na účet sbírky: 2499805359 / 0100

O Nadačním fondu REGI Base I

Nadační fond REGI Base I. byl založen v roce 2011 na pomoc zraněným novodobým válečným veteránům, později se rozšířil o pomoc hasičům a policistům. V současnosti nadační fond pomáhá všem, kteří za nás sloužili.  Tedy bývalým  vojákům, policistům, hasičům, zaměstnancům celní nebo vězeňské správy, pokud jejich služební poměr trval minimálně 3 roky a jejich rodinným příslušníkům.

FOTOGALERIE: Nadační fond REGI Base I, pomáhá už i hasičům!

Kdo jsou ti, kterým pomáháme a kteří za nás sloužili?

·         Válečný veterán, dle zákona č. 170/1990 Sb., o válečných veteránech

·         Bývalý – voják, policista, hasič, zaměstnanec celní nebo vězeňské správy, pokud jeho/její služební poměr trval minimálně 3 roky

·         Rodinný příslušník: osoba blízká – manželka / manžel, druh / družka, dítě do věku 26let.

rk, (red.)

Komentáře