BabyBox, ilustrační foto. Autor: Ludvík Hess

Děčín – Dovoluji si vás informovat o 161.děťátku, nalezeném v ČR v babyboxu. Novorozený chlapec byl objeven dne 19. prosince v 18:45 hodin v babyboxu Dětského oddělení nemocnice v Děčíně a pojmenován po lékařce MUDr.Marii Michálkové, která měla ten den na oddělení službu.

K chlapci byl připojen stručný dopis, že se narodil dne 16.12.2017.

Michálek byl dobře oblečen, nejevil známky podchlazení ani násilí, celkově jej hodnotíme jako zdravého novorozence. Celá situace nás pediatry emočně zasáhla. Díky úzké a trvale velmi dobré spolupráci s místní OSPOD je velmi pravděpodobné, že se zdaří přímá adopce. Myslím si, že přes veškeré rozsáhlé diskuze a pochybnosti kolem smyslu babyboxů je dobře, že chlapec není právně vázán a jeho pobyt v nemocnici se již nyní počítá na minuty.

S vřelým poděkováním a přáním klidných vánočních svátků, pevného zdraví v příštím roce a zejména dostatkem síly, trpělivosti a odhodlanosti k nekonečným diskuzím s odbornou i laickou veřejností,

Renata Přibíková

Poznámka zakladatele babyboxu v ČR Ludvíka Hesse.

Michálek je 161. děťátkem odloženým do babyboxu, patnáctým letošním, druhým děčínským a skóre kluci versus holky upravil na 67:92.

Ať žije Michálek! Ať žije doktorka Marie Michálková a primářka Renata Přibíková!

Babydědek Lu 
(Ludvík Hess)

-red.

Komentáře