Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Opavsko / Karvinsko – V úterý 30. ledna vyjížděly posádky záchranářů hned, ke dvěma nehodám, při nichž došlo ke kolizi dětských chodců s automobily. Události se odehrály na Opavsku a Karvinsku. Informoval o tom redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Po půl šesté ráno obdrželi záchranáři informaci o střetu vozidla s chodcem v obci Dolní Benešov na Opavsku. Na místě události zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous. U šestnáctileté slečny vyslovil lékař záchranné služby podezření na otřes mozku a zjistil zranění dolní končetiny.

Mladá pacientka byla ve vážném stavu, poté, co jí záchranáři poskytli potřebné prvotní ošetření, transportována do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl.


Z DOPRAVY V REGIONECH: Ve Frýdku-Místku narazil mladý řidič s vozidlem do stromu, do nemocnice ho transportoval vrtulník


V odpoledních hodinách zasahovala záchranná služba v Bohumíně, opět u zraněné chodkyně.

Jedenáctiletá dívka byla po střetu s vozidlem zraněna na horní a dolní končetině, avšak mimo přímé ohrožení života,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že u zraněné zasahovala posádka vrtulníku Letecké záchranné služby, která ji po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepravila do traumatologického centra FN Ostrava.

Obě nehody, jsou v šetření Policie ČR.

-jb, red.

Komentáře