U požáru skladu v Kardašově Řečici hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Foto: HZS Jihočeského kraje

Jindřichohradecko – Krátce po sedmé hodině ranní, ve středu 4. července obdrželo Operační a informační středisko krajských hasičů Jihočeského kraje na tísňové lince informaci o požáru na pile v Kardašově Řečici. Hořelo v prostorách skladu. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů.

Celkem operační důstojníci k požáru vyslali osádky devíti cisteren, čtyř dopravních automobilů a automobilové plošiny.

Vzhledem k rozsahu události a množství vyslaných sil a prostředků byl v 7:09 hodin vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

O požáru aktuálně informovala tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že k požáru přijela jako první místní dobrovolná jednotka. Ta ihned zahájila hašení a podařilo se jí uchránit rodinný dům, který stojí v bezprostřední blízkosti hořícího skladu. Po dojezdu dalších jednotek a průzkumu podal velitel zásahu zprávu, že se jedná o požár skladu o půdorysu přibližně 30 × 50 metrů.

Požár zasáhl přibližně 2/3 objektu, který v době příjezdu hasičů hořel plamenným hořením. Ve skladu bylo uloženo palivové dřevo a dřevní vata. Uvnitř nebyla žádná osoba, nemáme informaci, že by byl někdo zraněn.


ČTĚTE TAKÉ: Tragický požár domku na Opavsku. Jeden člověk zemřel a dalších 5 osob se nadýchalo kouře
Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli 1. července večer, v obci Vřesina (okres Opava) u požáru v prvním patře dvoupodlažního rodinného domku. 

Včasný dojezd jednotek, rychlá a přesná organizace na místě požáru a okamžité hasební práce znamenaly, že požár byl již v 7:43 lokalizován. To znamená, že se zasahujícím hasičům podařilo dostat jej pod kontrolu, požár se již dále nešíří a jednotky jsou na požářišti v dostatečném množství.

Po zabránění šíření požáru pokračovali hasiči v dohašování. Musí rozebrat všechny konstrukce a prolít je vodou. Skrytá ohniska mohou být i pod zřícenou střešní krytinou. Hasiči u požářiště pro dostatek hasební vody zřídili čerpací stanoviště,“ upřesnila Vendula Matějů.

Přestože zásah stále trvá, známe již odhad vzniklé škody. Ten se dle vyšetřovatele hasičů bude pohybovat na miliónem korun. Příčina vzniku požáru je zatím neznámá,“ doplnila k události mluvčí krajských hasičů.

-jb, (red.)

Komentáře