#ZZS MSK
Letecká záchranná služba Ostrava na místě události. Ilustrační foto. Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Moravskoslezští záchranáři zasahovali v úterý 15. května, brzy ráno u vážného úrazu na Opavsku. Operátoři tísňové linky 155 převzali před osmou hodinou informaci o pádu člověka z výšky v obci Malé Hoštice a jeho těžkém zranění. Na místo okamžitě vyjela opavská posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Informoval o tom redakci serveru zpravyextra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Dvaašedesátiletý muž podle všeho spadl z lešení u rodinného domu, z výšky několika metrů. Úraz však nikdo neviděl a postižený byl nalezen až po pádu.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři na Bruntálsku zasahovali u pádu dvou osob z výšky
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 4. května u vážné události v Bruntále. Před půl osmou večer, bylo krajské operační středisko záchranné služby na tísňové lince 155 informováno o pádu člověka ze skály na okraji města Bruntál. 

Zasahující záchranáři u něj zjistily poranění hlavy, příznaky svědčily také o poranění mozku. Vyloučit nebylo možno ani zranění páteře. Stav pacienta se rychle zhoršoval a zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zaintubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci,“ sdělil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že po provedení dalších úkonů v rámci přednemocniční neodkladné péče byl muž převzat na palubu vrtulníku a letečtí záchranáři zajistili jeho šetrnou přepravu do ostravské Fakultní nemocnice.

-sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE