Dvě vážné nehody na Frýdecko-Místecku. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Frýdecko-Místecko – Týmy záchranářů moravskoslezské záchranky zasahovaly během úterního dopoledne 5. června, hned u dvou vážných nehod na Frýdecko-Místecku, které se odehrály v průběhu necelých dvou hodin. Vedle zdravotníků na místě zasahovala také ostravská Letecká záchranná služba, profesionální hasiči a policisté.

O nehodách dnes informoval redakci serveru ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že nejprve byl po desáté hodině operátorům záchranné služby nahlášen střet osobního automobilu se stromem u obce Dolní Lomná. Na místě pracovala posádka Rychlé zdravotnické pomoci Jablunkov a letečtí záchranáři z Ostravy.

Třiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a vyprostit jej museli hasiči. Zasahující lékař u něj zjistil poranění horní končetiny. Symptomy svědčily pro možnost, že k nehodě mohlo dojít při náhlé zdravotní indispozici řidiče. Po ošetření byl pacient vrtulníkem transportován do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Dívku(13) na kole srazil na Frýdecko-Místecku nákladní automobil, do nemocnice ji přepravil vrtulník
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 1. června ráno u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Po čtvrt a devět přijali operátoři linky tísňového volání 155 krajské záchranky hovor z obce Staré Město. 

V poledne vyjížděly posádky záchranářů, ke střetu automobilu a motocyklisty ve Frýdku-Místku.

Šestapadesátiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl vážné poranění páteře a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem FN Ostrava. Muž seniorského věku, cestující v automobilu, byl zraněn středně těžce na horní končetině,“ doplnil mluvčí záchranné služby a upřesnil, že předán byl ve frýdecko-místecké nemocnici.

Okolnosti obou dopravních nehod vyšetřují policisté. U obou nehod byla na místě omezena doprava.

-jb, (red.)

Komentáře