POZVÁNKA: V pátek hostíme na teplických Stínadlech Ostravu.. Foto: #fkteplice.cz, official site

Teplice – Páteční osmnáctá hodina bude ostře sledovaná fotbalovými fanoušky v AGC Aréně Na Stínadlech. Právě v tu chvíli totiž bude zahájeno utkání 13. kola FORTUNA LIGY mezi domácím FK Teplice a Baníkem Ostrava.

Slezané jsou v tabulce nahoře, což je na to, že v minulém ročníku hráli o záchranu, velký vzestup. Aktuálně mužstvo kouče Bohumila Páníka okupuje čtvrtou příčku tabulky, čtyři zápasy v řadě neprohrálo. „Jsou to dobří fotbalisti, hrají dlouho spolu. Je to tým, který nedá nikomu nic zadarmo, jsou poctiví, hodně běhaví. Nečeká nás nic lehkého!“ tvrdí pravý bek „sklářů“ Tomáš Vondrášek před pátečním duelem.

Ostrava naposledy remizovala doma 1:1 s Karvinou. Tento výsledek lze označit jako překvapení, od Baníku totiž před zápasem všichni čekali vzhledem k jeho formě a postavení v tabulce vítězství. „Hlavně první půle byla špatná. Chyběl tam pohyb, který nás v předchozích zápasech zdobil,“ podotkl Páník. Až když Baník hrál přesilovku, skóre srovnal.

Karviná v derby překvapila dobře zvolenou taktikou. Ta podle Vondráška bude klíčová i v pátek. „To stoprocentně. Budeme mít video, trenéři udělají vše proto, aby nás dobře připravili. Věřím, že dostaneme pokyny, které budou ku prospěchu. Hlavně je pak musíme na hřišti plnit.“

„Žlutomodří“ po třech zápasech bez bodového zisku zabrali v Uherském Hradišti, kde po dobrém výkonu porazili Slovácko 2:0. „Konečně jsme hráli vzadu s nulou, to už jsem dlouho nezažil. Tabulka je ale hodně vyrovnaná, na posledního máme náskok jen tři body, musíme proto dál sbírat body, ať můžeme poskočit nahoru,“ upozorňuje stoper Alex Král. „My teď musíme ty tři body ze Slovácka potvrdit, jinak by neměly takovou cenu,“ uvědomuje si Tomáš Vondrášek.

Baník přijde na Stínadla bez disciplinárně potrestaného útočníka Milana Baroše, legendy klubu. „Podle mě mu bude hodně chybět. Je tam hlavní lídr, střílel góly, vzal to na sebe,“ soudí Král. Nahradit Baroše by mohl například exteplický Martin Fillo, na jehož návrat do Teplic se hráči severočeského celku těší. „Bude to příjemná motivace. Budeme mu chtít ukázat, že v Teplicích jsme lepší,“ směje se Král.

Zápas FK Teplice – FC Baník Ostrava se hraje v pátek 26. října, od 18 hodin v AGC Aréně Na Stínadlech!

#fkteplice.cz, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE