První domácí zápas jara je tu!. Zdroj: FK Teplice

Teplice – První ligový duel roku 2018 na Stínadla přivádí Baník Ostrava. Sobotní zápas bude pikantní hned v několika ohledech. Tak především – v dresu Baníku nastoupí Martin Fillo, který byl ještě na podzim oporou Teplic. Slezané se představí s několika novými hráči a také s velkou motivací bodovat, vždyť na posledním místě tabulky po domácí prohře se Slováckem nabrali nepříjemnou ztrátu. V AGC Aréně Na Stínadlech startuje střetnutí Teplice – Baník v 18.30 hodin.

Jak Teplice, tak i Ostrava svá první jarní utkání prohrály. Tepličtí padly v Jablonci 1:2, Baník doma zaváhal se Slováckem, výsledek byl také 1:2. Zatímco Ostravští si vinou špatného výkonu souboj s celkem z Uherského Hradiště prohráli sami, žlutomodří se zlobili nejen na svůj výkon, ale i na sudího Královce, který proti nim 4 minuty před koncem odpískal na Střelnici penaltu, která nebyla. To ostatně později potvrdila i komise rozhodčích.

Sklářům už nikdo body nevrátí, oproti Baníku ale můžou být uprostřed tabulky v relativní pohodě, to svěřenci kouče Kučery nyní ztrácejí na první místo, které zaručuje účast v lize i pro příští sezonu, 4 body. „Baník určitě umí počítat, u nás to pro něj bude klíčový zápas, bude mít velkou motivaci,“ ví moc dobře asistent hlavního kouče Šmejkala Radim Nečas. „My ale máme jednoznačný cíl – získat 3 body,“ dodává.

S receptem na Baník přispěchal záložník Teplic Jan Rezek. „Musíme se vrátit k tomu, čím jsme se doma prezentovali po většinu podzimu – agresivní hrou, jednoduchým fotbalem. To platí na každého soupeře. Když se k tomuto pojetí hry vrátíme, tak si ze zápasu odneseme tři body,“ tvrdí 35letý fotbalista.

Rezek se těší na Martina Filla, bývalého spoluhráče, s nímž i sdílel na různých soustředěních pokoj. „Nemyslím si, že to Martin přijede do Teplic odchodit, má totiž v sobě, že každý zápas chce vyhrát, je to buldok, bude se chtít u nás ukázat. To samé ale chceme i my, jak nás, tak i Martina a Baník nečeká nic jednoduchého,“ tvrdí „Réza“ o pikantním duelu.

Kromě Filla Baník v zimě koupil i další nové hráče, kteří mají týmu pomoct k záchraně. Laštůvka, Budinský, Procházka, Jirásek nebo Diop. To jsou další muži, kteří by měli být pro Ostravu spásou. V prvním střetnutí proti Slovácku se ale ukázala nesehranost slezského týmu. „Můžete přivést kvalitní hráče, ale než si na sebe mužstvo zvykne, tak to nějaký čas potrvá,“ upozorňuje František Komňacký, kouč, který Baník v roce 2004 přivedl k mistrovskému titulu.


ČTĚTE TAKÉ: Poteče krev? Semifinále Ruska s Českem se blíží


Jak dopadne zajímavý souboj Teplic s Ostravou v sobotu? Hrát se bude od 18.30 hodin. Na podzim se hrálo ve Vítkovicích nerozhodně 3:3

FK Teplice,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE