V sobotu přijede do Teplic Zlín. Foto: fkteplice.cz

Teplice – Zápas FK Teplice – FC Fastav Zlín bude v sobotu večer soubojem celků, kterým se na jaře zatím příliš nedaří, oba získaly během tří jarních duelů shodně po bodu. V AGC Aréně Na Stínadlech důležitý duel o sebedůvěru a lepší postavení v tabulce startuje v 19 hodin.

Zlín si na podzim zahrál Evropskou ligu, v domácí soutěži se mu ale nedařilo. Na jaře se jeho situace nezlepšila, ba naopak. Tým kouče Bohumila Páníka nejprve remizoval doma s Duklou 1:1, poté však dostal čtyři branky v Liberci. Vedení klubu se rozhodlo pro trenérskou změnu, na Páníkovo místo přišel Vlastimil Petržela. Ševci ale v prvním utkání pod jeho vedení padli doma s Jabloncem vysoko 0:4. „Všechno bylo špatně,“ kroutil hlavou zkušený praktik po nečekaném výbuchu. „Někteří hráči mají v sobě jižanské manýry,“ kritizoval své svěřence.

Tepličtí začali jaro porážkou 0:1 v Jablonci, doma s Baníkem pak remizovali 0:0. Naposledy žlutomodří zajížděli na Vysočinu, kde nestačili na domácí Jihlavu (1:3). Zlín chtějí za každou cenu porazit, aby se dostali do psychické pohody. „Každý se s tím špatným jarním rozjezdem vyrovnává po svém. Určitě nejsme nikdo v klubu spokojený,“ ujišťuje útočník David Vaněček, který den před utkáním oslaví 27. narozeniny. „Budeme se Zlín snažit dostávat pod tlak. Hrajeme doma, tak to ani jinak nejde. My se musíme spoléhat sami na sebe. Musíme ten zápas zvládnout bez obdrženého gólu a určitě nějaký vstřelíme,“ slibuje.

Do obrany se opět postaví Pavel Čmovš, teplická zimní posila z Mladé Boleslavi. „Zatím jsem hrál doma jen jeden zápas. Z kluků jsem proti Ostravě cítil, že doma se jim hraje dobře, že jsou tu silní. Teď na to potřebujeme navázat“ ví moc dobře, že Skláři potřebují získat tři body. „Čekání na první jarní výhru je nepříjemné. Musíme teď udělat vše proto, abychom to se Zlínem zvládli.“

Do sestavy Teplic se vrací po karetním trestu levý bek Jan Krob. Nad zraněnými Ljevakovićem, Jeřábkem a Vondráškem visí velký otazník.

Duel FK Teplice – FC Fastav Zlín začíná v sobotu 10. března v 19 hodin.

fkteplice.cz,
(red.)

Komentáře