Lidé se hlásili k příchodu už od března. Jak proběhl Nesmrtelný pluk v Praze. foto: © Sputnik / Eduard Erben

Praha – Každý rok roste počet účastníků akce Nesmrtelný pluk v Praze. Tentokrát v úterý po centrálních ulicích českého hlavního města s ruskými vlajkami a portréty prošlo asi 3 tisíce lidí, sdělila Sputniku jedna z organizátorek akce Natalia Sudlenkovová.

Lidé začali volat už v březnu a vyjadřovali své přání zúčastnit se této akce. Ptali se na to, zdali se průvod uskuteční, zdali jeho realizaci neovlivní politické události a kde se bude konat. Podle všeho Nesmrtelný pluk už vešel do vědomí lidí a stal se novou tradicí, která je spojená s naším oblíbeným svátkem Vítězství,“ řekla Sudlenkovová.

Mezi účastníky akce Nesmrtelný pluk bylo hodně českých občanů, včetně úplně mladých. Dědové a pradědové některých z nich bojovali v československých oddílech, které byly součástí Rudé armády, spolu se sovětskými vojáky se zúčastnili osvobození své země od nacistů.

Po skončení průvodu se na Ovocném trhu konal krátký mítink, na kterém mohl vystoupit s projevem kterýkoli účastník akce Nesmrtelný pluk. Byla zde také umístěna „polní pošta“, jejíž zaměstnanci rozdávali dopisy, které připomínaly události válečných let a kdokoliv mohl zavolat „polní vysílačkou do minulosti„.


ZAUJALO NÁS: Video, jak UFO vysává energii z blesku v Česku, se stalo virálním
Na Youtube kanálu SecureTeam10, který je věnován různým konspiračním teoriím, se objevilo záhadné video, jak pravděpodobně mimozemšťané vysávají energii z blesku. 

cz.sputniknews.com,
(red.) *

Komentáře