Převrácená cisterna s vápnem způsobuje komplikace na Jesenicku, hasiči staví norné stěny. Foto: HZS Olomouckého kraje

Jesenicko – Pomoc několika jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si během pátečních odpoledních hodin vyžádala po dopravní nehodě cisternového nákladního vozidla převážející vápno. K nehodě kamionu došlo v Bělé pod Pradědem – Adolfovicích na Jesenicku. Při nehodě se zranil řidič vozidla. 

O nehodě informoval krajský tiskový mluvčí hasičů olomouckého kraje Zdeněk Hošák s tím, že cisterna zůstala převrácena na boku a došlo k úniku nafty do vodního toku, přesněji zhruba 200 litrů do řeky Bělá.

FOTOGALERIE: Převrácená cisterna s vápnem na Jesenicku, hasiči staví norné stěny…

Hasiči v prvotní fázi po zabezpečení úniku provozních látek a asistenci při ošetření zraněné osoby zahájili výstavbu norných stěn. Převrácené vozidlo s nákladem váží zhruba 45t a je nutné zajisti vyproštění pomocí speciálního jeřábu. V součinnosti byla také informován správce komunikací o poškozených svodidlech. Komunikace je prozatím průjezdná jen jedním jízdním pruhem. Do řeky Bělé uniklo také větší množství vápence, které vytvořilo na povrhu souvislý kašovitý povrh. Vzhledem k nastalé situaci je predikován úhyn ryb. Hasiči o stavu na vodním toku situaci informovali starosty zasažených obcí, rovněž pracovníky životního prostředí a také osoby v rámci bezpečnostní rady. Norné stěny po toku jsou vystaveny v Mikulovicích u splavu a v rámci mezistátní pomoci polští hasiči provedli výstavbu dalších těsně na statní hranici,“ uvedl Hošák.


ČTĚTE TAKÉ: V těsné blízkosti zděné budovy hotelu u Hracholusek hoří dřevěný přístavek, zasahují hasiči
Šest hasičských jednotek zasahuje, ve středu 2. května od večerních hodin, u požáru v areálu kempu u Transkemp nedaleko hráze vodní nádrže Hracholusky. Jedná se o požár dřevěného přístavku v těsné blízkosti zděné budovy hotelu. 

O této mimořádné situaci byl také informován svaz rybářů a jeho zástupci monitorují vliv látky na ryby,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření dopravních policistů.

jb, (red.)

Komentáře