Záchranná akce Letecké záchranné služby. Autor: ZZS Královéhradeckého kraje

Královéhradecko – V prostoru Hrazeného potoka v Krkonoších se dnes odpoledne zranila turistka na sněžnicích. Na cestě z Kozích hřbetů uklouzla a padala několik stovek metrů. Při pádu si způsobila poranění dolní končetiny. Vzhledem k mechanizmu úrazu a nepřístupnému terénu vyslali operátoři krajské záchranky ihned na pomoc vrtulník Letecké záchranné služby ze základny v Hradci Králové. Informoval o tom redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Pilot vysadil lékaře se záchranářem u zraněné ženy za visu v nízké výšce a poté se s vrtulníkem vzdálil.

Zdravotníci  následně ženě poskytli nezbytnou přednemocniční péči, zafixovali ji do vakuové matrace a speciální sítě pro transport v podvěsu. Poté přivolali vrtulník, který je spolu se zraněnou ženou na laně transportoval na místo, kde bylo možné přistát a pacientku naložit na palubu vrtulníku. „Žena byla poté převezena do vrchlabské nemocnice. Zde byla zraněná předána po 80 minutách od nahlášení výzvy na tísňovou linku 155,“ uvedl Ivo Novák.

V případě záchranné akce v těžkém terénu pozemní cestou by byla doba  transportu k lékařskému ošetření několikanásobně delší. Zásah byl prvním ostrým podvěsem, realizovaným královéhradeckou Letecké záchranné služby v letošním roce,“ doplnil mluvčí záchranářů.


ZAUJALO NÁS: Záchranáře na Opavsku a Ostravsku zaměstnaly nehody cyklistů


-jb

 

Komentáře