Foto vítězů turnaje ČP STV Brno 2017

Brno- Český pohár ve stolním tenisu vozíčkářů, který se konal v sobotu v Brně, přinesl den plný sportovního napětí nejen pro sportovce, ale i sledující diváky. Hlavní podporu při organizaci 16. ročníku poskytla Nadace ČEZ, a sportující veřejnost prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

Sportovní aplikace EPP – Pomáhej pohybem umožňuje svým uživatelům výběr z několika neziskových projektů, které mohou svou činností podpořit. A jedním z názorných příkladů, kde a jak aplikace pomáhá, je právě ten, když sportující veřejnost umožní lidem s hendikepy také sportovat. Třeba jako v případě sportovců na invalidním vozíčku, kteří o víkendu měřili své dovednosti ve stolním tenisu.

Tenisové stoly zaplnily v sobotu plochu Halu míčových sportů při Fakultě sportovních studií v Brně, aby se zde odehrálo závěrečné kolo Českého poháru stolního tenisu vozíčkářů 2017. Od Nadace ČEZ získal pořadatel, Sportovní klub Moravia Brno, finanční příspěvek ve výši 50 tisíc korun.

„Z příspěvku jsme uhradili pronájem tělocvičny, ubytování účastníků turnaje, stravu a rovněž zakoupení jednoho herního stolu. Díky pomoci nadace jsme také mohli vyplatit odměny hráčům ve všech výkonnostních kategoriích i pomocníkům při organizaci turnaje,“ vypočítává za klub Vojtěch Vašíček.

„Sportovní turnaje lidí s tělesným či mentálním handicapem jsou skvělou příležitostí, jak tyto lidi integrovat do běžné společnosti. Zároveň bychom my zdraví jedinci měli být více všímaví vůči tomu, co tito lidé odkázaní na pohyb na vozíčku dokážou. Těší mě, že takto všímaví jsou uživatelé naší aplikace EPP,“ sdělila Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

Podpořená organizace

Sportovní klub Moravia Brno byl založen již v roce 1980 samotnými vozíčkáři. Sdružuje vozíčkáře z celé Jižní Moravy. Jeho činnost je zaměřena na různé sportovní aktivity od stolního tenisu, přes atletiku, orientační závody, pétanque, boču až po sportovní střelbu. Tradičně se turnaje moravského klubu účastní největší počet hráčů, tj. více než 50 z celé ČR.

redaktor: t/r

ZprávyExtra

Komentáře