Zásah hasičů - vyproštění vozidla z Orlické přehrady. Autor: HZS PRAHA

Orlická přehrada – V pátek 26. ledna, krátce před devátou hodinou dopolední, zasahovali profesionální hasiči u hráze Orlické přehrady, kde „údajně“ samovolně sjelo do Vltavy osobní auto. Důvody toho, proč se osobní vozidlo ocitlo na dně přehrady, nyní vyšetřují policisté. 

Po rychlém průzkumu místa události hasiči zjistili, že vozidlo nesjelo do hlubokých vod přehradní nádrže, ale zůstalo asi deset metrů od břehu a na hladinu prosvítá jeho střecha. Vlastními prostředky však jednotky nebyly schopné vozidlo zachytit a vytáhnout na břeh, proto byli o pomoc požádáni policejní potápěči spolu s potápěčskou skupinou hasičů hlavního města Prahy ze stanice Modřany. Do jejich příjezdu nasadili hasiči kolem místa ponoru provizorní sorpční hady, i když na hladině nebyly znatelné stopy po úniku ropných látek.

Vozidlo bylo nalezeno ve třímetrové hloubce a vyzvednuto pomocí vzduchových vaků a dopraveno na lodní výtah, kde za pomoci jeřábu bylo vytaženo na břeh. Zásah potápěčské skupiny trval zhruba tři hodiny,“ sdělil k události pprap. Štěpán Kasal, zástupce vedoucího potápěčské skupiny směny „A“ – HZS hl. m. Prahy.

K události se vyjádřil také krajský mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že po příjezdu potápěčů a zmonitorování situace bylo vozidlo nejdříve pomocí speciálních vzduchových vaků přiblíženo k hladině. Následně bylo pozvolna odtlačeno k lodnímu výtahu, na který pak bylo naloženo a vytaženo na břeh. Zpátky na pevnou zem pomohli vozidlu příbramští hasiči jeřábem vyprošťovacího automobilu.


ČTĚTE TAKÉ: V Hazlově na Chebsku se střetlo na přejezdu osobní vozidlo s lokomotivou


Vzhledem k tomu, že se v autě nikdo nenacházel, skončila celá událost po vzoru Františka Koudelky z STS Chvojkovice Brod pouhým „odbahněním a vysušením“, doplnil mluvčí hasičů.

-sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE