Hasiči na Frýdeckomístecku zachránili čtyřletou dívenku, která spadla do studny se shnilým víkem. Autor: HZS MsK

Frýdecko-Místecko – Do přibližně šestimetrové studny, se v obci Krásná (okres Frýdek-Místek), propadla teprve čtyřletá dívenka. Obratem začala velká záchranná akce! Informoval o tom dnes aktuálně krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Při dětské hře „na schovávanou“ v lesní školce spadla do šest metrů hluboké studny čtyřletá holčička. Hasiči ji vytáhli na laně v evakuačním trojúhelníku. Vedle hasičů na místě zasahovala jak lékařská, tak i zdravotnická posádka záchranné služby.

Operační středisko hasičů bylo o události informováno po jedenácté hodině dopolední.

Do lesa na okraji obce Krásná vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, odkud vyrazila i specializovaná lezecká skupina, na místo zásahu dojela také také místní jednotka dobrovolných hasičů.

„Dívenka při hře na schovávanou s kamarády vlezla na prohnilé dřevěné víko kamenné studny, které bylo „zamaskováno listím, a propadla se. Studna byla naštěstí prázdná a vystlána lesním biologickým odpadem – větvičkami, listím, jehličím,“ upřesnil Kůdela.

Holčička si při pádu zřejmě nic nezlomila, pouze narazila rameno.

„Hasiči na příjezd specializované lezecké skupiny nečekali. Jeden z profesionálních hasičů z Nošovic se slanil dolů a kolegové dívenku vytáhli na laně v evakuačním záchranářském trojúhelníku,“ doplnil k záchranné akci mluvčí krajských hasičů.


Z MORAVSKÉHO REGIONU: Moravskoslezští hasiči v kraji odstraňovali stromy po silné vichřici


Zasahující hasiči malou dívenku po vyproštění ze studny předali do péče přivolaným záchranářům, kteří ji podle informací redakce na místě poskytli odbornou přednemocniční péči a následně ji převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

-jb

BEZ KOMENTÁŘE