Požár v půdním prostoru v Praze 8 likvidovaly dvě jednotky hasičů. Foto: HZS PRAHA

Praha – V Pátek 4. května, od 16:05 hodin zasahovaly jednotky z centrální a holešovické stanice u ohlášeného kouře ze střechy domu v ulici Křižíkova v Praze 8. Hasiči na místě zjistili, že hoří dřevěné podbití půdního vybydleného bytu. Při události byla zraněna jedna osoba, která skončila v péči zdravotníků záchranné služby.

Hořelo na ploše 2 × 2 metry, plameny zasáhly i část krovu, který hasiči museli odříznout, aby se dostali k ohnisku požáru. Při průzkumu byla použita termokamera a výšková technika,“ sdělil k požáru tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kafka.


ČTĚTE TAKÉ: Na Jesenicku havarovala cisterna s vápnem, řidič skončil v péči lékařů
Pomoc několika jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si během pátečních odpoledních hodin vyžádala po dopravní nehodě cisternového nákladního vozidla převážející vápno. K nehodě kamionu došlo v Bělé pod Pradědem – Adolfovicích na Jesenicku. 

V 16:22 hodin byl požár pod kontrolou, během zásahu hasiči předali do péče Zdravotnické záchranné služby jednu zraněnou osobu. Přesný rozsah škod a příčina požáru je předmětem dalšího šetření,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

sim, (red.)

Komentáře