Hasiči, ilustrační snímek. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Hradec Králové /Kraj – V neděli 29.10. po sedmé hodině ranní začali hasiči v Královéhradeckém kraji řešit první události v souvislosti s extrémně silným větrem, který je očekáván během dne na území celé České republiky. První výjezdy měly jednotky na Trutnovsku a Jičínsku, kdy likvidovaly a odstraňovaly stromy a větve spadlé na pozemní komunikace.

Profesionální i dobrovolní hasiči v Královéhradeckém kraji jsou připravení v maximálních možných počtech, personálně posílena byla také směna operátorů na tísňové lince 112, tak aby bylo možné vyhovět všem volajícím oznamovatelům i v nestandardních podmínkách.

Hasiči se přidávají k doporučením Českého hydrometeorologického ústavu, která souvisejí se zhoršeným počasím.

Lidé by měli omezit pohyb venku a jízdy autem, neměli by chodit do lesa. Neměli by se ani zdržovat v okolí starších budov, kde hrozí stržení střešní krytiny, ale ani v blízkosti větších stromů či sloupů elektrického vedení. Nejprudší nárazy větru je podle meteorologů lepší přečkat v uzavřených prostorách.

Informace o činnosti jednotek hasičů budeme v průběhu dnešního dne pravidelně aktualizovat formou tiskové zprávy a na internetových stránkách Královéhradeckých hasičů v 11:00 hodin, 14:00 hodin a 18:00 hodin a dále dle aktuální situace.

 

Autor:  mjr. Mgr. Ondřej Sezima,
HZS Královéhradeckého kraje

Komentáře