Ambulance (Ilustrační foto) Autor: archiv JB - ZprávyExtra.cz

Karviná – Záchranáři, kteří spěchali k pacientovi v bezvědomí v Karviné měli cestou vážnou nehodu. Na přechodu pro chodce houkající sanitka srazila nezletilou dívku, ta podle vyjádření záchranářů utrpěla po střetu vážná poranění. Aktuálně o nehodě informoval zprávyextra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Dnes 20. prosince odpoledne, došlo v Karviné ke střetu sanitního vozidla záchranné služby MS kraje s chodcem.

Událost se odehrála ve třináct hodin. Posádka rychlé lékařské pomoci byla na cestě k pacientovi s nahlášeným bezvědomím a jela se zapnutou světelnou i zvukovou signalizací. Přestože se řidič sanitního vozidla snažil zabránit střetu, došlo ke kolizi vozidla s dívkou, přebíhající silnici.

Posádka po zastavení automobilu ihned zahájila poskytování pomoci zraněnému dítěti, které bylo v bezvědomí.

Lékařka při prvotním vyšetření zjistila poranění hlavy a nevyloučila další možná zranění. Na pomoc byla k nehodě přivolána další lékařská posádka. Záchranáři poskytli dívce přednemocniční neodkladnou péči a poté ji transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Předána byla do další péče týmu tamního urgentního příjmu,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Po střetu s automobilem zemřel na Frýdecko-Místecku chodec


Jiný tým Zdravotnické záchranné služby byl samozřejmě (jen s několika minutovým zpožděním) vyslán také k pacientovi, k němuž původně spěchala první posádka,“ doplnil k dnešní události mluvčí záchranářů a upřesnil, že i on byl ošetřen a poté přepraven do péče lékařů karvinské nemocnice.

Okolnosti této vážné dopravní nehody sanitního vozidla a nezletilé chodkyně vyšetřují dopravní policisté.

-jb

Komentáře